מיתוסים לגבי מתולתלות

מיתוסים לגבי מתולתלות - אמיר אליהו

מה לעזאזל ניתן לעשות אם שיער מתולתל?

סיפור של מתולתלת נואשת: סבתא שלי הייתה עושה לי רולים בשיער ופעם אחת הם לא יצאו לי מהשיער ונאלצתי לגזור אותו יחד עם הרולים, לא הייתה פעם אחת שיצאתי מהמספרה ובכיתי ולא הייתה פעם אחת שקמתי בבוקר בלי חלום שאני יוצאת מהמספרה חלקה ובלונדינית. תמיד השיער מסתדר לי כשאני יוצאת מהים. הקו האדום שלי זה האוזניים.

  

אמיר אליהו: 

"שיער מתולתל הוא הרבה יותר סקסי. יש לו הרבה יותר אופי וכמובן שהוא לא חלק ניתן לעשותו חלק, גלי ניתן לעשות ממנו הרבה דברים. צריך להבין את התלתל כדי לדעת מה הוא נותן לך אין להילחם בתלתל. היה לי מורה בשם ’ינקה’ ז"ל שלדעתי היה אחד הטובים בארץ אם לא בעולם, בתספורות למתולתלות ואני ישבתי לידו והתקרצצתי ולמדתי ממנו שלב אחר שלב איך מספרים מתולתלות וזה מה שהביא אותי לספר היום מתולתלות הכי טוב".

  

קצת על תלתלים

ישנם תלתלם פתוחים, גליים, פריזיים, יבשים, של אתיופים, של תימנים, אפריקאים, יש שיער עבה, יש שיער דק, שומני או יבש - ישנם הרבה מאוד סוגי תלתלים ולכל אחד יש לייחס חשיבות שונה. יש כאלו שמתנפחים יותר, יש כאלו שמתכווצים, ישנם מקרים שבהם השיער דליל והתלתל יוצר נפח אבל זה רק מראה אופטי.

  

אז מה עושים?

ראשית, יש להשתמש במוצרים נכונים המעניקים גמישות לתלתל במיוחד לאלו שצובעות שיער או עושות גוונים אשר צריכות להקפיד יותר על רמת התלתול מכיוון שהצבע פוגע בגמישות השיער וצריך להחדיר לו חומרים מזינים שישמרו על גמישות התלתל.

מידי חודש יש להגיע לספר ולהסתפר, לשמור על קצוות בריאים ולא שרופים.

   

תספורות למתולתלות

חשוב מאוד לדרג מלמטה למעלה, לא להוריד הרבה באורך וכמה שיותר לדלל. יש לשמור על מסגרת ואווריריות לתלתלים. מומלץ לסרק את השיער עוד בעודו רטוב במקלחת ואפילו עם המסכה או הקונדישנר שגורם לנו לסירוק הרבה יותר קל ונעים, ומחדיר את המסכה הרבה יותר טוב לשיער. תנועת הסירוק מאוד חשובה, יש להתחיל את הסירוק משורש השיער בכדי לגרום לקרקפת  לעיסוי ולהזרמת דם יותר טובה.