טרנדים לשנת 2014

טרנדים לשנת 2014 - אמיר אליהו

בשנה הקרובה עולם האופנה ימשיך לייצר טרנדים בכמות הולכת וגוברת וזאת בהתאם לגישה שמאפיינת אותו בעונות האחרונות, אשר ניתן לראותה גם בתחומים אחרים, כגון טכנולוגיה ואמנות.

 

העקרונות שמאפיינים את אותה גישה באים לידי ביטוי בצורה הכי נקיה ולעיתים מוחצנת במקומות כמו שבוע האופנה בלונדון וניו יורק, ואפשר ממש לראות איך הם חילחלו והפכו לחלק פונדמנטלי בכל סגנונות האופנה. בעונות האחרונות הדגש הוא בעצם על ייחודיות וכנות יצירתית, דבר שיכול להשמע אירוני כשמדברים על טרנדים, אבל לא כשהם נעשים בצורה הנכונה.

 

לכל אחד ואחת יש טעם וסגנון שונה, מבנה גוף ופנים שונות, גישה שונה, גוונים שונים, סגנון חיים שונה וכו’.. הטרנדים של השנה הקרובה נוצרו בדיוק בשביל לאפשר ביטוי נקי של כל המאפיינים האלה ולשרת בצורה הטובה ביותר את האישה או הגבר שלובשים אותם.

 

ייחודיות שבאה לידי ביטוי בחלקים שונים ואינדבידואלים בשיער שנגזרים, נצבעים, ומעוצבים בצורה שמתאימה בנפרד ובמנותק לכל חלק בהתאם לנפח, טקסטורה, סגנון, מבנה גוף ופנים ולתוצאה ההרמונית הסופית שאליה רוצים להגיע- סגנון הנקרא "דיסקונקשן".

 

טרנד האומברה מהעונה האחרונה מגיע בגוונים שונים והשנה גם בוורוד ושאר צבעי פסטל, טרנד שמתאים במיוחד (אבל לא רק) לתספורת מאוד עכשווית, שבה השיער ארוך (בניגוד לעונה הקודמת שאורך הביניים היה מאוד אופנתי) ונגזר במראה של קו ישר כשהוא מוטה כלפי הפנים, עם דירוג על הקו הישר שיושב בהשתלבות ספק מחוברת ספק מנותנקת ופוני ישר או באורך שנראה כאילו נגזר לפני כמה חודשים ומגיע עד הסנטר ואפילו מתחת. תספורת שכזאת יכולה להתאים למראה חלק או גלי עם טקסטורה טבעית ואפילו טיפה "מלוכלכת" שמקנה מראה חסר מאמץ אשר שואב השראה מתרבות הגראנג’ (המאוד אופנתית עכשיו) של שנות ה-90 בדומה למראה של הדוגמנית קייט מוס שמשפיעה על עולם האופנה עד היום. ניתן למשוך את השיער מאחורי האוזן או מאחורי שתיהן והמראה מזכיר לפעמים תספורת מולט אבל בצורה קצת שונה.

 

השנה גם תבלוט חזרה של קווים קלאסיים, אבל בניגוד לשנים הקודמות, הקלאסי מקבל טוויסט לאולד סקול עכשווי. מתסרוקת קארה נפוחה עם גוונים מיוחדים של חום וורוד, עד גלים ופוני כבד בצבעי פסטל של לבנדר וורוד בדומה לקלי אוסבורן.

 

בסגנון הפופ ארט שתואם מאוד למראה התקופה ליידי גאגא מופיעה השנה בשיער נפוח וקלאסי בצבע בלונד בהיר, בשיער שחור עם שורש בלונדיני בלוק גראנג’י או בצבע שיער צהוב שמזכיר יצירה של אנדי וורהול.

 

אפשר לראות תספורות קצרות ומודרניות במיוחד, בגוון ג’ינג’י בהיר, או תספורת קצרה בבלונד בהיר ולפעמים כמעט לבן עם פוני שניתן לעצב בסגנון פאנק משוך כלפי אחורה ולמעלה, או בסגנון מתוק כלפי הפנים ומעט הצידה, בדומה לג’ניפר לורנס.

 

אצל הגברים הקו הבולט הוא של תספורות קלאסיות, בסגנון שנות ה40’. סגנון שמזכיר את התספורת של ג’וני דפ בנער שוליים או את לאונרדו דיקפריו בגסטבי הגדול אבל עם טוויסט עכשווי יותר. בצדדים השיער ממש קצר ולפמעים אפילו על 0 מ"מ שנוטה להתארך בהדרגה כלפי מעלה ויוצר מראה של דהיית צבע. למעלה השיער ארוך יותר, כשהפוני הוא הארוך ביותר(בצורה שלא לגמרי מחוברת לשיער בצדדים). לפעמים התספורת מגיעה עם חלוקה של שביל בצד שמודגש עם סימון של תער, או עם חלקים מופרדים באורך ביניים באזור הצדדים למעלה. את התספורת בדר"כ ניתן לעצב לצד, אחורה או למעלה והיא יכולה להתאים גם לזקן מלא וארוך בדומה לדוגמן הבריטי ריקי הול.

 

בעולם התסרוקות חוץ משיער שאסוף לאחור בצורת קארה נפוח, השנה יבלטו הרבה ווריאציות של סוגי צמות שונים. מצמות מתוחות וצמודות לצמות שורש מוגבהות עם שילובי נפח וגלים. כדורי שיער גדולים שיושבים על שיער מתוח ונותנים הרגשה של תסרוקת קלאסית אבל במראה עכשווי, או גל גדול ואנדיבידואלי של נפח בפוני שיושב על שיער ארוך עם גלים ואין סוף אפשרויות שנפתחות בפנייך כשאת יושבת עם מעצב שיער שיכול לכוון אותך לעשות בחירה נכונה של תספורת, צבע או תסרוקת, או כשאת אוספת את השיער עם צמה לפני שאת יוצאת מהבית.