גוונים

גוונים - אמיר אליהו

מה שמכונה כאן בטעות חורף, הוא פרשנות מקומית לזמן בשנה שבו השמש צורבת קצת פחות את האנושות. בעולם עיצוב השיער, משמעותו של החורף היא חזרה לגוונים. כשהלחות השרבית מתאיידת, השיער ניזוק ונהרס פחות. מכיוון שגם נותנים לו להישאר יותר פזור וחופשי, הוא ממעט בסבל שגורמים לו ימות הקיץ. הצבע בשיער, כמובן, דוהה בקצב אטי יותר. נדמה גם שגווניי הלבוש החורפיים, הנוטים בעיקר לסקאלת האפורים והכחולים, מזמינים את הראשים להפוך לזוהרים יותר בכדי להשלים אותם. 

 

גווני העונה מורכבים משילוב של גווני חום ובלונד, כאשר הבלונד שומר על דומיננטיות בגווני חום בהיר. הגוונים, יש לציין, מתחילים רחוק מהשורש והם שומרים על הרמוניה בינם לבין עצמם. כלומר, בניגוד לאופן שבו עשו זאת בעבר, העונה מדובר בשילוב של מספר גוונים. כך למשל, ניתן לערבב חום שטני שעליו נוסף דבש, בלונד דבש או בלונד לבן. בגרסא קצת אחרת, על מספר גוונים חומים מצטרפים כמה גוונים בלונדיניים. מעליהם יכולים להשתלב עוד גוונים שטניים המסתיימים בנגיעה נוספת של בלונד. שם המשחק בקיצור, הוא מיקס אנד מאץ’ של גוונים. 

 

המחווה האסתטית שעומדת מאחורי השילובים היא הניסיון ליצור ניגודיות מרוככת וחמימה למראה המנוכר של שנות השמונים. התגובות הנלהבות של נשים לסגנון מוכיחות כי מדובר בנישה שתתפוס מקום מרכזי בזירת הטרנדים העונתית. די ברור אגב, כי מדובר בטרנד עונתי המתאים עצמו לחורף ולאופיו של השיער בעונה הקרה. כבר עכשיו ניכר כי שילוב הגוונים הזה יפנה את מקומו בקיץ לטובת מראות המתאימים יותר לשמש הצורבת. במידה והמראה הזה מדגדג לכן, מומלץ להצטייד בו כבר עכשיו. אין לדעת, אולי זה גם מה שיקצר לכן את הדרך לצניחת המעלות ברחובות הקופחים. 

 

כמו תמיד, גם הפעם גווני השיער החורפיים החלו את דרכם בעולם התרבות וזלגו אט אט ממסכי הקולנוע אל סלונים מובחרים לעיצוב שיער.

 

’המלאכיות של צ’רלי’ או סרטי ’ג’יימס בונד’ הפכו לחברים של כבוד ברשימת האחראים על המראות החורפיים של 2010. המקור לטרנד נמצא דווקא בכיוון קצת פחות מהוגן - להקות נטולות עידון כמו Van Helen למשל, סחבו על במות במשך שנים גרסאות קיצוניות לעניין. 

 

ברחבי הגזרה הביתית, ידועניות רבות מספור כבר עברו לז’אנר. מאילנית לוי ואפרת בוימוולד, עבור בעדי עזרוני וכלה בעדי אשכנזי - כולן מצטיידות בווריאציות שונות של שילובים. עיצוב התלתלים של אשכנזי אגב, מצטרף לרטרו הכולל של האייטיז בעולם השיער. ואם זה לא מספיק, נציין שבריטני ספירס עוד עשתה זאת לפני כולן, בימים שבהם מקומות הבילוי המועדפים עליה לא כללו מחלקות לתשושי נפש. 

 

כמעט מפתיע לגלות שהפעם, בלונד זוהר א-לה מרלין מונרו דווקא נשאר בארון. גם הגרסאות הנוצצות של פיגורות דוגמת אורלי ויינרמן או מורן אייזנשטיין ייאלצו להמתין לעונה אחרת. בסופו של דבר, החורף הזה מנצחים הראשים שזוהרים בזכות שילוב נכון של כהות ובהירות, של טוויסט אופנתי ועדכני למגמות שהעלו אבק בין מדפי הטרנדים.